Síla Hlasu
Vojta a Myrith, Vojta Violinist, Myrith
2. 12. 2023
14:00
Opava
Jógový atelier Luna
Google Map
Rezervace
SÍLA HLASU – interaktivní vokální workshop
Tento workshop je určen k hloubkovému sebepoznání skrze náš hlas.
Hloubku a sílu našeho hlasu formují všechna naše těla. Různými hlasovými a pohybovými technikami se dotkneme našich zvukových projevů a naladíme se do harmonického souzvuku nejen přes náš vnitřní hlas, ale také přes otevření hlasu skrze náš svobodný fyzický zvukový projev.
Workshop je určen pro všechny, kteří cítí potřebu upevnit se ve svém středu, překonat pocity studu či strachů ze slovního a hlasového projevu. Mnozí jsme neměli možnost být skutečně autentičtí a tak tyto nevyslovené a potlačené emoce a slova v nás zůstaly na dlouho uvězněny. V bezpečném a podpůrném kruhu s doprovodem jedinečné autentické hudby budete mít možnost zažít sebe v plném a svobodném zvuku.
Workshopem bude provázet Monika Airi KYŠKOVÁ ve spolupráci s Myrith a hudebním doprovodem Vojty Violinist.
„Zvuk našeho hlasu prostupuje přes celé naše bytí, ať už si to uvědomujeme, nebo ne. Vědomé propojení se svým hlasem přináší hluboce intimní kontakt a propojení s naší autentickou podstatou.“
„Na zpěvu je jedinečné to, že jste zároveň vysílač i přijímač tohoto zvuku.“
„Zvuk je Bránou – neviditelnou substancí, která propojuje nehmotu s hmotou.“
DATUM: 2. 12 2023
ČAS: od 14:00 do 19:00
MIESTO: Ateliér Luna Opava
Rezervace předem je nutná, maximum je 18 účastníků
Všechny podrobnosti a prihlášku najdete ZDE: https://myrith.cz/silahlasu/silahlasu
MONIKA AIRI KYŠKOVÁ
Operní zpěvačka, hlasový kouč, intuitivní voice-healing. Vytvořila koncept Cesta Hlasu, který vychází z jejích osobních poznatků a je jedinečným holistickým přístupem k vědomé práci s naším hlasem, zvukem, dechem a tělem, jako našim nástrojem.
Svou práci opírá o svou třicetiletou profesionální
praxi, nejen jako zpěvačka, ale také jako pedagog.
Pracuje s informací zvuku, vibrací a jejich přímém vlivu na nás a naše Bytí (zákon rezonance). Vnímá velkou důležitost ve vědomém propojení se s naším hlasem v našem těle – naše tělo
je náš nástroj.
Znovu-navázání vztahu s naším hlasem nás otevírá autentickému sebevyjádření a manifestaci toho, co si skutečně přejeme žít – skrze hlas se dostáváme do harmonie se Sebou.
Založila hudební formaci Voca Musica, která je postavena na improvizované hudbě okamžiku a také skládá vlastní písně.
„Zvuk našeho hlasu prostupuje přes celé naše bytí, ať už si to uvědomujeme, nebo
ne. Vědomé propojení se svým hlasem přináší hluboce intimní kontakt a propojení s naší autentickou podstatou.”
MYRITH
Myrith je písničkářka, která svou největší vášeň našla v hudbě a v překonávání vlastních vnitřních limitů a omezení.
Kromě hraní vlastních písních je také součástí dua Vojta Violinist.
Myrith se zabývá tématem souvislostí mezi hlasem a dětstvím, hlubokými zraněními, bloky a vším, co na hlubších úrovních velmi ovlivňuje náš hlas. A nejen to, jak zní, ale také jak se cítíme, když chceme zpívat.
Její touha vyjadřovat se skrze hlas ji dokázala přenést přes veliké vnitřní pochyby do místa, kde je otvírání hlasu a zpěv jejím každodenním tématem, radostí a životní cestou.
V současnosti je také studentkou Lidové konzervatoře.
Na workshopu vás provede částí uvolňování nejen těla ale i sebe sama do větší autenticity.
VOJTA VIOLINIST
Vojta je multiinstrumentalista, umělec se skladatelským cítěním, který hrál po celém světě jak s jeho life loopingovým projektem Vojta Violinist, tak i se skvělými profesionálními muzikanty různých hudebních stylů jako je kapela River Roots (UK), Peia (UK), Maok (SK), Sika (UK, NZ), Aj Hickling (NZ), Mad Hallelujah (USA), Pepe Danza (URY), Rishi Vlote (DE) a mnoho dalších neoficielních setkání u ohně a společného „jamu“.
V současnosti vystupuje spolu s Myrith a kromě jejich tanečně laděných koncertů vytváří prostor pro meditaci vedenou hudbou s názvem Hudební Lázně.
Vojta miluje improvizaci, citlivě si hraje se zvukem, umí se naladit na prostor. Nástroje, na které hraje jsou housle, didgeridoo, handpan, řecké buzuki, flétny a různé druhy perkusí… Svou hudbou nám na workshopu bude držet kreativní prostor.
Tešíme sa na vás 🙂